Ameliyattan Çıkar Çıkmaz Göz Çevresi Morluğu Olur mu?

Burun estetiği ameliyatlarında, göz çevresindeki cilt altına kan kaçmasına bağlı olarak morarmanın en sık nedeni, burun kemiğine yönelik törpüleme ve kemik kırma (osteotomi) işlemleridir. Tekniğe göre kan sızması değişse de, burun kemeri ne kadar fazla olursa, cilt kadar açık renkte ve inceyse, ameliyat sonrasında göz çevresi morarması o kadar hızlı olabilir. Yani törpülenen kemik miktarı arttıkça; sızan kan miktarının da artmasıdoğaldır. Cilt kalınlığı azaldıkça alttaki doku içerisindeki kanama ve morarmalar o kadar kolay görülebilmektedir. Genellikle, ameliyattan hemen sonra az miktarda olan göz çevresi morlukları, ilk 3 günde çoğalır ve daha sonra azalır. Göz çevresindeki morarma daha çok alt göz kapağı ve burun kemiğinin yanak komşuluğudur. Üst göz kağaında morarma, özellikle ameliyat sonrası yatay pozisyonda ve sıcak odada istirahat eden hastalarda olabilmektedir.

Her Burun Estetiğinde Göz Çevresinde Morarma Görülmez!

Burun estetiği ameliyatı esnasında, burun kemiğine sınırlı müdahalede bulunulursa burun kemiğinden sızan kan miktarı az olacağından morarma görülmeyebilir. Bununla birlikte burun kemiğinin hacminin azaltılması amacıyla, kullanılan modern cihazlar ve uygulamalar aynı şekilde morarmanın azaltılmasında etkili olabilir. Ameliyat esnasında dokuya saygılı müdahaleler yapılması (kemik zarının korunarak yeniden yatırılması gibi), ameliyatın hızlı tamamlanması ve ameliyat esnasında soğuk serumlarla burun üzerine soğuk uygulama yapılması ameliyat sonrasındaki morluk ve ağrının azaltılmasında etkili olabilmektedr.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz linkler >> Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Morluğu ve Şişliği ... / Burun Estetiği Sonrası Hasta Bakımı / Hiloterapi Sistemi ve Avantajları / Estetik Burun Ameliyatlarından Sonra Ödem ve Morluk Gidermede Farklı Bir Ürün: Etoflam-K Gel / Estetik Burun Ameliyatlarından Sonra Ödem ve Morluk Gidermede Yardımcı İki Bitkisel Ürün: Enfla-C Tablet ve Arnica Jel

 

Pinterest'te Murat adlı kullanıcının blog panosunu takip edin. 

Ameliyat Sonrası