Ameliyat Sonrası Kontrol Zamanları Nasıl Olmalı?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında, hastanın kontrol zamanları, kullanılan ilaçlar, masaj uygulamaları konusunda farklı hekim ve kliniklerin farklı uygulamaları mevcuttur. Ben genellikle hastalarımı ameliyat sonrası 1., 2. ve 3. haftada kontrole gelmek üzere çağırıyorum. Özellikle 2. haftadan sonra burun masajı konusunda ve burun spreyleri haricinde uygulanabilecek, burun içerisine tuzlu su uygulama alternatif yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgilendirme yapmayı tercih ediyorum.

Ameliyat Sonrası 1. Haftadan Sonra, Burun Bandajı, Atel ve Burun İçi Silikonlarından Kurtulacaksınız!

Ameliyat esnasında burun üzerine yerleştirilen ve nefes alabilen özel estetik bandajları, özel delikli termal ateller ve burun içerisine yerleştirilen saf silikondan yapılmış internal silikon splint tamponları 1 hafta geçtikten sonra çıkarılmaktadır. Yani 1. haftadan sonra çok daha rahat ve yabancı cisim hissi olmadan burnunuzla baş başa kalabileceksiniz!

Burun estetiği sonrası, burun sırtı ve burun ucundaki ödemin en fazla olduğu  dönem ilk haftadır. Yani, ilk hafta burun atelleri ve burun içi silikonlar alındıktan sonra, ödemli ve biraz da uyuşuk bir burun sizleri bekliyor olacak. Bu durumun geçici olduğunu ve haftalar içerisinde, burun hacminde küçülme ve estetik olarak daha güzel görünümün olduğunu görebileceksiniz!

 

Pinterest'te Murat adlı kullanıcının blog panosunu takip edin. 

Ameliyat Sonrası