Ameliyata Nasıl Gelinmeli?

Ameliyat günü, hastaneye aç ve susuz gelinmesi gerekmektedir. Genel anestezi altında işlem yapılacaksa; ameliyat randevu saatinden en az 8 saat önce yemek yeme ve sıvı tüketme sonlandırılmalıdır. Genel anestezi esnasında, kas gevşeticiler kullanılmaktadır. Yatay pozisyonda iken mide içeriği akciğere kaçarak aspirasyon pnömonisine neden olabilmektedir.

Ameliyat Randevu Saatinden En Az 2 Saat Önce Hastanede Olmalısınız!

Ameliyat günü, 8 saat aç ve susuz olarak ve ameliyat randevu satinden en az 2 saat çönce hastaneye ulaşmanız gerekmektedir. Bunun nedeni, ameliyat sabahı rutin anestezi tahlilleri ve anestezi muayenesi için ilave zaman gerekmesidir. Ameliyat gününden daha çnce anestezi muayenesi için hastaneye giden hastalar, ameliyat sabaha sadec 1 saat önce gelebilirler. Hemen hemen tüm hastalarımız, aynı gün tüm işlemlerin bitmesini istediğinden, ameliyat günü 2 saat erken gelmeyi tercih etmektedir.

Ameliyat Günü Özel Kıyafet Getirilmesi Gerekir mi?

Genellikle, hastanelerde ameliyat günü sterilizasyon kurllarına uygun olarak hasta kıyafetleri giydirilmektedir. Taburcu dönemi de düşünüldüğünde; ameliyat günü rahat giyilerek rahat çıkarılabilecek eşofman ve terlik getirilmesi uygun olabilir.  

Ameliyattan Önce Kullanılmaması Gereken İlaçlar

Burun estetiği ameliyatı öncesinde, kanama pıhtılaşma üzerine etki edebileceki anestezi ilaçları ile etkileşime girebilecek ve yara iyileşmesini etkileyebilecek ilaçlar ve ürünlerin kullanılması sakıncalıdır. Bu ürünler hakkında daha ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz link >> Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Hazırlık

Aspirin, omega 3 balık yağları, ginseng, sarımsak, keten tohumu, zencefil, E vitamini, ginkgo biloba başta olmak üzere çok farklı ilaç ve bitkisel ürünler bu listeye dahil edilebilir.

 

Pinterest'te Murat adlı kullanıcının blog panosunu takip edin. 

Ameliyat Sonrası