Ameliyat Sonrası 2. Haftadan Sonra Sizi Bekleyenler

Burun estetiği ameliyatından sonraki ikinci haftadan sonra artık güzelleşmeye bşladığınızı ve daha rahat burunda nefes almaya başladığınızı farketmeye başlayabiliriniz! Burun kenarlarındaki ödem azalması ve göz altında morlukları ortadan kalması beklenmelidir. Bu haftadan sonra çeşme suyu kullanılarak burun içerisinin yıkanması, aralıklık olarak yüksek basınçlı Sinomarin ENT Sprey ile burun içerisindeki kabukların uzaklaştırılması, burun içerisine nemlendirici damlaların kullanılması geremektedir.

Bu hafta da; uykuda sırtüstü yatılması önemlidir. 3. haftadan sonra banyo esnasında, yıkanırken burun içerisine su kaçması çok büyük sorun teşkil etmez.

Güzelleşme ve Nefes Almanın Mutluluğu Başlıyor!

Burun estetiği ameliyatında amaç burnu fonksiyonel ve estetik olarak iyileştirmektir. 2. haftadan sonra burun içi mukozasındaki ödem oldukça azalmış ve kabuklanma en alt düzeye ulaşmıştır. Birçok hastam 2. haftadan sonra, sabahları daha dinç uyanma, yürüyüş mesafesinde artış boğaz kuruluğunda azalma gibi olumlu fonksiyonel etkileri farketmektedir.

Artık Ritimli Yürüyüş ve Travmatik Olmayan Sportif Faaliyetler Yapılabilir!

Bu haftadan sonra, ritimli yürüyüş, koşu ve tansiyonu arttırabilecek egzersizler yapılabilir. Burun bölgesinde darbeye neden olabilecek "top" ile ilgili futbol, basketbol, valeybol ... yine sakıncalıdır. Havuza girme konusunda tartışmalar mevcuttur. Havuz suları ülkemizde çoğunlukla "klor" kullanılarak dezenfekte edilmektedir. Yüksek klor teması enfeksiyon ve yara iyileşmesinde olumsuz etkilenmelere neden olabilir. "İyonizasyon" yöntemi ile temizlenen havuzlar daha az sakıncalı ve daha uygundur.

 

Pinterest'te Murat adlı kullanıcının blog panosunu takip edin. 

Ameliyat Sonrası