Burun Estetiği Sonrası Nasıl Beslenilmelidir?

ABurun estetiği amliyatı sonrasında özel bir beslenme diyeti yoktur. Bununla birlikte aeliyat sonrası ilk günlerde kabız olunmaması için posalı gıdalar yenilmesi, yumuşak ılık diyet ile beslenme faydalı olabilir. Bununla birlikte kaynar ve buharı çıkan yiyeceklerin burna yaklaştırılarak yenilmesi burun kanaması ve yüz ödemini arttırabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Alkollü İçecekler İçilebilir mi?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında alkollü içecelerin tüketilmesi, alkolün burun damarlarını genişletici etkisine bağlı olarak burun kanaması riskini arttırabilir. Synı şekilde ameliyat öncesinde de alkol tüketilmesi, ameliyat esnasında tüketilen kan miktarında artışa neden olabilir. Bu konu ile ilgili tartışmalar mevcuttur. Hastalarıma ameliyat öncesinde en az bir hafta ve ameliyat sonrasında da en az 10 gün alkol kullanmamalrını önermekteyim.

Konu ile ilgili kaynak linkler >> Rhinoplasty Alcohol Doctor Answers ... / How soon can you drink alcohol after having rhinoplasty? / Rhinoplasty ("Nose Job") - Health Development Advice / Nose Surgery (Rhinoplasty) Post-Operative Instructions ...

 

Pinterest'te Murat adlı kullanıcının blog panosunu takip edin. 

Ameliyat Sonrası