Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucu Düşer mi?

Burun Ucunda Düşme

Hastalarım genellikle bu soruyu internet ortamında elde ettikleri ve diğer hastaların şikayet ettikleri sorunları öğrendikleri için sık olarak sormaktadır. Burun estetiği ameliyatı esnasında, burnumuzun hemen hemen tüm destek noktaları bozulur ve yeniden onarılır. Özellikle burun ucu anatomisine uygun olarak ilave destek kıkırdağı "strut greft" hazırlanır ve yerleştirilir. Bunun dışında burun desteğini arttırıcı farklı kıkırdak grefti uygulamaları ve dikiş yöntemleri de mevcuttur. Burun ucu yerçekimine karşı burnun taşınmasında çok önemli olan kıkırdak bölgelerini içermektedir. Burun estetiği ameliyatları esnasında, özellikle burun ucunun yeniden sağlamlaştırılması için bu uygulamaların yapılması çok önemlidir. Aynı zamanda, burun ucunun sağlam ve sert olması, gülümseme esnasında burun ucunun aşağıya doğru yayılması için de engel olacaktır.

Şimdiye kadar burun ucunun ameliyat sonrasında aşağıya doğru yöneldiği hiçbir hastam olmamasına rağmen; cerrahi uygulamaların riskleri de beraberinde getirebileceğiniz ve risksiz hiçbir cerrahi müdahalenin olmadığını bilmek gerekir. Örneğin tüm destek yapıları yeniden sağlamlaştırılsa dahi; basit bir enfeksiyon sonrasında burun ucu kıkırdakları eriyerek burun ucunda aşağıya doğru yönelme olabilir. Anatomiye saygılı olma, burnun destek dokularını koruma, temiz ve steril koşullarda ameliyat yapılması, ameliyat sonrası uygun bakım ve doktor kontrolü ile bu riskler yok denecek kadar azaltılabilir.

Revizyon burun estetiği ile ile ilgili hasta fotoğraflarını "www.burun-estetigi-rinoplasti.com" ana sitede bulabilirsiniz. Sadece burun ucu düşmesi değil çökmeler, gaga burun deformitesi, burun kanatlarında kapanma, burun septumunda geniş perforasyon, burun içerisinde yapışıklık olması gibi bir çok sorun ile ilgili tedavi olan hasta fotoğraflarını ve ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Konu ile ilgili göz atılabilecek linkler >> Dropped Tip After a Nose Job / Postoperative Dropping of the Nasal Tip After Rhinoplasty / Drooping tip after rhinoplasty / Can I have the tip of my nose lifted without full rhinoplasty?

Ameliyat Sonrası